INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, (20.11.2022).

sobota 19.11.2022

• Kolejny rok liturgiczny kończymy Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu (być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu). Litanię do NSPJ i Akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi odmówimy w czasie wystawienia Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Mszy Św.
  • Dzisiejsza Uroczystość to Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Podczas Mszy Św. o godz. 10.30, będzie przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów i aspirantów.
  • W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 18:00. Dla dzieci będą specjalne wyklejanki roratnie.
  • Dziękujemy Panu Wojciechowi za grę w czasie liturgii i sumienną pracę na rzecz naszej parafii. Od najbliższej niedzieli przy wyjściach z kościoła będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny, złożone ofiary przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności i zarazem wynagrodzeniem Panu Organiście za jego posługę w naszej parafii, a z okazji Św. Cecylii, patronki organistów, składamy Panu Wojciechowi serdeczne życzenia.
  • W najbliższą niedzielę będziemy mogli wesprzeć dzieła charytatywne nabywając Chlebki Caritas. Tradycyjnie po raz kolejny rusza Świąteczna Edmundowa Paczka. Każdy kto chciałby wspomóc potrzebujących, to prosimy o przynoszenie artykułów spożywczych a także chemii i składanie ich do kosza przy drzwiach wejściowych do kościoła lub w zakrystii. Jeśli ktoś wie o osobach potrzebujących wsparcia prosimy o powiadomienie.
  • Caritas rozprowadza świece na Boże Narodzenie, znajdują się one na stoliku przy wyjściu z kościoła. Dochód z tych świec jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne, możemy je wesprzeć składając ofiarę 9zł. (małe świece) lub 24zł (duże świece).
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać. Dzisiaj o godz. 17:00 zapraszamy do kawiarenki, która zamieni się w parafialną strefę kibica, zapraszamy na mecz inauguracyjny Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, za trafne wytypowanie wyniku będzie nagroda. W czasie trwania mistrzostw będziemy mogli wspólnie dopingować naszych reprezentantów.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • FUNDACJA ZIELONA PRZYSTAŃ organizuje transporty humanitarne na tereny objęte wojną na Ukrainie. Najbliższy transport wyruszy w połowie grudnia, będzie to transport mikołajowo - świąteczny z produktami przeznaczonymi dla dzieci – sierot wojennych. Produkty potrzebne do zrobienia paczek: czekolady, batoniki, ciastka, nowe zabawki, puzzle, kolorowanki, kredki. Akcję w naszej parafii koordynuje KLUB SENIORA. Zbiórka darów w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 12.00. Możemy także składać w zakrystii wosk, resztki świec, lekarstwa na przeziębienie, pościel i metalowe puszki. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Bóg zapłać.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Kanonika Zdzisława, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i zdrowia. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Kanonika o godz. 10:30. Wszystkim na rozpoczynający się tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. † Janusza KABATA, lat 60. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …

• Wtorek, 22 listopada – Św. Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
  • Czwartek, 24 listopada – Św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.