INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 30. NIEDZIELA ZWYKŁA, (23.10.2022).

sobota 22.10.2022

• Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17:30, a później na Mszę Świętą.
  • Dziękujemy za składane kandydatury do Rady Parafialnej (Parafialnej Rady Duszpasterskiej) - lista jest wywieszona w gablocie.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Młodzież z KSM-u rozprowadza wkłady i znicze w kiosku Caritasu dzisiaj oraz w kolejną niedzielę, a 1 i 2 listopada na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Przy nowej części parkingu za Kalwarią Krzyską, znajdują się gałęzie, jeśli ktoś potrzebuje można je sobie zabrać. Z myślą o kolejnym etapie robót przy nowym parkingu za kalwarią krzyską, możemy przyjąć ziemię lub gruz betonowy, wjazd od ul. Leszczynowej.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę darów (pościeli, kołder i świec) na rzecz żołnierzy ukraińskich. Zbiórka wciąż trwa - przyjmiemy każdą pościel, kołdry, świece i resztki świec. Dary można składać w zakrystii lub przedsionku kościoła.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. † Wandę Rydz , lat 72 oraz Ś.P. † Czesława Kutę, lat 87. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

• piątek, 28 października – świeci Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie, świadkowie życia Jezusa, głosiciele prawdy o Jego śmierci i zmartwychwstaniu.