INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 19 NIEDZIELA ZWYKŁA, (07.08.2022).

sobota 06.08.2022

• Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo (kolekta mszalna). Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.
  • Przeżywamy miesiąc sierpień - miesiąc abstynencji. Serdecznie zapraszamy do podjęcia abstynencji i wpisania się do księgi, która znajduje się na ołtarzy NSPJ.
  • W piątek będziemy przeżywać Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zakończenie adoracji o godz. 17:40. Po nabożeństwie wieczornym Droga Krzyżowa. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii.
  • W sobotę, zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzoną Różańcem za zmarłych z naszej parafii i za dusze w czyśćcu cierpiące o godz. 17:30. W tym dniu w szczególny sposób oddamy cześć zamęczonemu przez Niemców Św. Maksymilianowi Marii Kolbemu.
  • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy 17 sierpnia, zachęcamy aby pielgrzymować wspólnie jako parafia z Ks. Krzysztofem w grupie 1 PPT, (Grupa NMP – Katedra), do której należymy. Zapisy w zakrystii. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, wpierania modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących. Legitymacje Duchowych Pielgrzymów, prosimy o dostarczenie do zakrystii.
  • 1 lipca Klub Seniora rozpoczął kolejny rok działalności. Trwa nabór na zajęcia sportowe, artystyczne, wokalne, komputerowe, kurs języka angielskiego. Osoby zainteresowane uczestnictwem w poszczególnych zespołach, mogą zapisywać się w godzinach funkcjonowania klubu - tj. poniedziałki i środy w godz. 9-12. Wszystkich Seniorów bardzo serdecznie zapraszamy, szczególnie tych, którzy jeszcze nie zaangażowali się w działalność Klubu.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie piwniczki. Bóg zapłać.
  • W najbliższą niedzielę bardzo serdecznie zapraszam na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w domu katechetycznym o godz. 16:00.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przybyłym do naszej parafii gościom życzymy miłego pobytu. Wszystkim na czas wakacji i urlopów a także na rozpoczynający się tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Marię CIEŚLA, lat. 74, + Irenę TABOR, lat. 77, i + Adama LUDWĘ, lat 71. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Poniedziałek, 8 sierpnia – Św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
  • Wtorek, 9 sierpnia – Św. Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
  • Środa, 10 sierpnia – Św. Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;
  • Czwartek, 11 sierpnia – Św. Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.