INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 17 NIEDZIELA ZWYKŁA, (24.07.2022).

niedziela 24.07.2022

• Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.
  • Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów z okazji patronalnego święta i wspomnienia św. Krzysztofa. Zbiórka do puszek będzie przeznaczona na zakup przez MIVA POLSKA samochodów dla misjonarzy.
  • Klub Seniora zaprasza w najbliższą środę, 27 lipca o godz. 9.00, do Domu Katechetycznego na prewencyjne spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Temat spotkania: Metody stosowane przez oszustów wobec osób starszych oraz sposoby przeciwdziałania im.
  • Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.
  • Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na domowe ciasto oraz chłodną lemoniadę.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Otoczmy modlitwą ks. Krzysztofa prosząc, aby jak jego patron był zawsze niosącym Chrystusa. Przybyłym do naszej parafii gościom życzymy spokojnego urlopu. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - szczęść Boże.

• W poniedziałek, 25 VII – św. Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
  • We wtorek 26 VII – św. Joachim i Anna, rodzice NMP
  • W piątek 29 VII – św. Marta