NIEDZIELA ZESŁNIA DUCHA ŚWIĘTEGO, (24.05.2026)

sobota 23.05.2026

  • Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, w którym na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy natomiast czas Komunii Św. Wielkanocnej trwa do najbliższej niedzieli Trójcy Świętej włącznie.
  • Jutro, (poniedziałek) przypada Święto NMP Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.
  • We wtorek przeżywamy Dzień Matki. Oprócz składanych życzeń pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach – żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo a dla zmarłym łaskę życia wiecznego. Wszystkie Mamy zapraszamy w najbliższą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 10:30.
  • W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.
  • W czwartek, przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów aby wypraszać dla Nich Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również objąć modlitwą wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
  • Zapraszamy na czwartkowy „CZAS ŁASKI” – Najświętsza Ofiara Mszy Świętej o godz. 18:00 a po niej adoracja – uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Możemy zamówić nasze intencje dziękczynne i błagalne na tę Mszę Św. zbiorową.
  • Dziękujemy wszystkim za udział w Nabożeństwach Majowych, w kościele i przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii, dziękujemy osobom, które przygotowywały i prowadziły modlitwy a także wszystkim osobom które troszczą się o kapliczki.
  • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało będziemy przeżywać w czwartek 4 czerwca. W tym roku procesja przejdzie ulicą: Krzyską i zakończy się przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I Ołtarza przy ul. Krzyskiej i Gruszkowej (Przedszkole), Parafian z Rejonu IV, (ul. Jaracza, ul. Krzyska od ul. Jaracza z ul. Studnickiego, ul. Morelowa).

II Ołtarza przy ul. Krzyskiej i Szklanej, Parafian z Rejonu V, (ul. Ćwiklińskiej, ul. Krzyska od numeru 81 i ul. Woszczerowicza).

III Ołtarza przy Cmentarzy obok Kurchanu, Parafian z Rejonu VII, (ul. Fałata, ul. Siemiradzkiego, ul. Michałowskiego).

IV Ołtarza przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek, Parafian z Rejonu XXV, (ul. Nowodąbrowska od Shell w stronę ul. Komunalnej z przyległymi do ul. Cybulskiego i ul. Chełmońskiego od początku do nr 11).

Bardzo prosimy reprezentantów z rejonów przygotowujących ołtarze na spotkanie w piątek po nabożeństwie wieczornym w sprawie omówienia szczegółów.

  • Trwa nawiedzenie obrazu Chrystusa Ukrzyżowanego, bardzo dziękujemy Rodzinom i Parafianom z Rejonu 16 które przyjmują obraz. ( Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162, ul. Drobieckiego, ul. Danuty Szaflarskiej). Niech to będzie wyjątkowy czas wspólnej, gorliwej, rodzinnej modlitwy i refleksji. Czas modlitwy za siebie nawzajem, za nasze rodziny, za naszą rodzinę parafialną i cały Kościół.
  • Zapraszamy (dzieci, młodzież, dorosłych) na naszą Parafialną Pielgrzymkę Rowerową (ok. 60 km.) do Wał Rudy i Zabawy, po hasłem „Śladami Bł. Karoliny”, w sobotę 13 czerwca. Zapisy w zakrystii.
  • Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy na Litwę, Mazury i Warmię, w dniach od 29 czerwca do 04 lipca.
  • Zapraszamy do Kawiarenki „Piwniczki Krzyskiej”. Zachęcamy do wypożyczania wartościowych książek. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy Panom Kazimierzowi i Ryszardowi za prace ślusarskie i malarskie.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Ryszarda JAREK, lat 75 i Ś.P. + Wacława ŁABNO, lat 64. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i braterskiej solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

  • Wtorek, 26 maj, – Św. Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.
  • Piątek, 29 maj, – Św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziew. założycielka Urszulanek Serca Jezusa Konającego.

 


Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM