INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO, (08.01.2023).

sobota 07.01.2023

• Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
  • Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?
  • Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać poza liturgią do 2 lutego.
  • W piątek Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja z modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii. Po nabożeństwie wieczornym droga krzyżowa.
  • W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Prałata Piotra Cebulę, Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin naszej Diecezji. W tym dniu na każdej Mszy Św. będzie odnowienie przyrzeczeń Małżeńskich.
  • Bardzo dziękujemy Kolędnikom Misyjnym – dzieciom i młodzieży i rodzicom za przygotowane scenki misyjnej w święto Trzech Króli. Dziękujemy za ofiary złożone na misje. Nasza młodzież z KSM-u dziękuje za wsparcie ich grupy przy nabywaniu kompletów z kredą i kadzidłem. Bóg zapłać. Dziękujemy za wspólne kolędowanie.
  • W najbliższy wtorek, 10 stycznia o godz. 9:30, Klub Seniora zaprasza członków oraz osoby zainteresowane działalnością klubu na zebranie organizacyjne.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Wizyta duszpasterska, niech posłuży lepszemu wzajemnemu poznaniu, niech będzie okazją do rozmowy o radościach i smutkach dnia codziennego oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek – 9 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Osterwy od końca w stronę ul. Nowodąbrowskiej

II ksiądz: ul. Bogusławskiego od ul. Modrzejewskiej z ul. Siemaszkowej

III ksiądz: ul. Leszczyńskiego od ul. Nowodąbrowskiej.

Wtorek – 10 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. Modrzejewskiej (nr 160) w stronę centrum z ul. Ordonówny.

II ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. ks. Kmiecika i z ul. Bogusławskiego nr 13.

III ksiądz: ul. Zelwerowicza i ul. Nowodąbrowska nr 144a i 142b.

Środa – 11 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Modrzejewskiej od ul. Nowodąbrowskiej.

II ksiądz: ul. Modrzejewskiej od ul. Krzyskiej.

III ksiądz: ul. Krzyska od Cmentarza z ul. Ciasną i Klonową do Krzyska 43.

Czwartek – 12 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Jaracza od ul. Nowodąbrowskiej.

II ksiądz: ul. Jaracza od ul. Krzyskiej.

III ksiądz: ul. Jesionowa od ul. Krzyskiej.

Piątek – 13 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Dutkiewicza od ul. Ćwiklińskiej w kierunku ul. Krzyskiej i ul. Krzyska 53a, 49 i 47.

II ksiądz: ul. ks. Kmiecika od ul. Nowodąbrowskiej z ul. Górną.

III ksiądz: ul. ks. Kmiecika od ul. Krzyskiej i z ul. Spokojnej nry 31 i 37.

Sobota – 14 stycznia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Schillera od ul. Nowodąbrowskiej z ulicami Bodo i Kurnakowicza.

II ksiądz: ul. Schillera od ul. Solskiego z ulicami Smosarskiej i Adwentowicza.

Poniedziałek – 16 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Krzyska od numeru 81 i ul. Woszczerowicza

II ksiądz: ul. Krzyska od ul. Fałata do ul. Modrzejewskiej z ul. Gierymskich i ul. Wyczółkowskiego

Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej, biuletynie i na stronie internetowej.

Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w podanym terminie proszone są o zapisanie się w zakrystii na tzw. „kolędę na życzenie”.

• Ze względu na wizytę kolędową, kancelaria parafialna jest czynna tylko po Mszy Św. porannej.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary na misje, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

W tym tygodniu patronuje nam:

• Piątek, 13 stycznia – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i doktor Kościoła, wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku.