INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 33 NIEDZIELE ZWYKŁA, (13.11.2022).

sobota 12.11.2022

• Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym a także Światowy Dzień Ubogich.
  • W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kazkówny, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
  • Najbliższa niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Światowy Dzień Młodzieży oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Podczas Mszy Św. o godz. 10.30, będzie przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów i aspirantów.
  • Różaniec z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 17.30.
  • W poniedziałek, bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Bł. Edmunda Bojanowskiego.
  • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za udział i modlitwę w czasie całodziennej Adoracji, Dniu Skupienia, Modlitwach do Chrystusa Ukrzyżowanego i Drodze Krzyżowej w miniony piątek w intencji naszej Ojczyzny. Bóg zapłać.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę o godz. 17:00 zapraszamy do kawiarenki, która zamieni się w parafialną strefę kibica, zapraszamy na mecz inauguracyjny Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – Katar 2022. W czasie trwania mistrzostw będziemy mogli wspólnie dopingować naszych reprezentantów.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne, ofiary w kopertach, ofiarę w kopercie na misje, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Ostatnie sztuki wkładów i zniczy można nabyć w kiosku Caritas-u.
  • FUNDACJA ZIELONA PRZYSTAŃ organizuje transporty humanitarne na tereny objęte wojną. Zebrane produkty trafiają bezpośrednio do osób doznających straszliwych skutków wojny. Najbliższy transport wyruszy w połowie grudnia, będzie to transport mikołajowo - świąteczny z produktami przeznaczonymi dla dzieci – sierot wojennych. Produkty potrzebne do zrobienia paczek: czekolady, batoniki, ciastka, nowe zabawki, puzzle, kolorowanki, kredki. Akcję w naszej parafii koordynuje KLUB SENIORA. Zbiórka darów w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 12.00. bardzo dziękujemy za wsparcie. Bóg zapłać.

• Czwartek, 17 listopada – Św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka;
  • Piątek, 18 listopada – Bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.