INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 32 NIEDZIELA ZWYKŁA, (06.11.2022).

sobota 05.11.2022

• Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
  • W środę, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • W piątek, 11 listopada, Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00, natomiast o godz. 17:30 na wypominki patriotyczne. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność.
  • Piątek będzie również Dniem Skupienia, całodziennej Adoracja z modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii. Po nabożeństwie wieczornym droga krzyżowa w intencji Ojczyzny.
  • Biskup Tarnowski Andrzej Jeż udzielił na ten dzień dyspensy od pokarmów mięsnych.
  • Przez cały listopad różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
  • W najbliższą niedzielę, przypada dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym a także Światowy Dzień Ubogich.
  • W poniedziałek zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św., rozpoczęcie o godz. 18:00.
  • Dziękujemy członkom dotychczasowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej za modlitwę, pracę, trud, dyspozycyjność, ofiarowany czas i serce na rzecz naszej wspólnoty parafialnej, dziękujemy za wszelkie wsparcie. Bóg zapłać. Wszystkim dziękujemy za oddane głosy na kandydatów do nowej Rady Parafialnej, listy z liczbą oddanych głosów a także lista nowych członków są wywieszone w gablocie i przy wejściach do kościoła. Gratulujemy nowym członkom Rady Parafialnej, życząc Bożego błogosławieństwa w posłudze na rzecz naszej rodziny parafialnej i równocześnie zapraszamy w środę po nabożeństwie wieczornym na spotkanie w kawiarence.
  • Nasza Młodzież Krzyska z KSM-u bardzo serdecznie dziękuje za hojne wsparcie finansowe w trakcie rozprowadzania wkładów i zniczy. Ostatnie sztuki można nabyć w niedzielę po każdej Mszy Św. w kiosku Caritas-u. Bóg zapałać.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Możemy zobaczyć historyczne zdjęcia naszej parafii i dzielnicy z XIX i XX wieku, zapraszamy na tę sentymentalną podróż w czasie. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto za ofiary na Seminarium Duchowne a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. † Czesława SASAKA, lat 69. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …

• Czwartek, 10 listopada – Św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
  • Piątek, 11 listopada – Św. Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
  • Sobota, 12 listopada – Św. Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.