INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 31. NIEDZIELA ZWYKŁA, (30.10.2022).

sobota 29.10.2022

• Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).
  • Jutro, w poniedziałek, od godz. 17:00 Spowiedź Św. i ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
  • We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte będą sprawowane: o godz. 7.00, 9.00, 10.30, nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00 i 18.00. Natomiast o 14.00, Msza Św. na Cmentarzu a po niej procesja. Polecimy miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych parafian, szczególnie tych, którzy jeszcze do niedawna tworzyli naszą wspólnotę parafialną. Bardzo serdecznie zapraszamy na Mszę św. i modlitwę w czasie procesji. W czasie Mszy św. na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować w intencji zmarłych.
  • Na cmentarzu będzie kwesta na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.
  • W środę Dzień Zaduszny czyli wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. poprzedzone wypominkami, o godz. 6.30, 9.00, 14.00 - na cmentarzu i 18.00.
  • Przez cały listopad różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
  • Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej NSPJ. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież z klas 7 i rodziców a także młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św. Po Mszy Św. młodzieżowej zapraszamy wszystkich na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci i młodzieży przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania.
  • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.
  • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.
  • Dziękujemy za oddawanie głosów na kandydatów do Rady Parafialnej (Parafialnej Rady Duszpasterskiej) – aktualna lista jest wywieszona w gablocie i przy wejściach do kościoła. Bardzo prosimy na przygotowanych kartkach wyborczych wpisać imiona i nazwiska dwóch osób na które oddajemy nasz głos.
  • Młodzież z KSM-u rozprowadza wkłady i znicze w kiosku Caritasu a 1 i 2 listopada na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Dochód jest przeznaczony na działalność młodzieży.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Możemy zobaczyć historyczne zdjęcia naszej parafii i dzielnicy z XIX i XX wieku, zapraszamy na tę sentymentalną podróż w czasie. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Dziękujemy osobom, które sfinansowały zakup grzejnika kominkowego oraz osobom, które pracowały przy przeróbkach instalacji elektrycznej i montażu kominka oraz pulpitu pod laptop. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiarę za którą został zakupiony obrus na ołtarz główny. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

W tym tygodniu patronuje nam:

• Piątek, 4 listopada – Św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.