INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 3 NIEDZIELA ZWYKŁA, (22.01.2023).

sobota 21.01.2023

• W dniu dzisiejszym w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy cykliczną, diecezjalną adorację Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy między Mszami Św.
  • Przeżywamy także Niedzielę Słowa Bożego, zapraszamy i zachęcamy do lektury i pogłębionej modlitwy Słowem Bożym w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu a także w naszych rodzinach.
  • W piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu a w najbliższą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  • W środę przypada 9. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego pamiętajmy o Biskupie pomocniczym naszej Diecezji w naszych modlitwach, po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie biblijne.
  • W czwartek, zapraszamy na wieczór uwielbienia - Czas łaski. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu – czas rozmowy z Panem i słuchania Jego słowa, milczenia i trwania w Jego obecności oraz uwielbienia śpiewem.
  • Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek – 23 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Solskiego od początku

II ksiądz: ul. Solskiego od końca

• Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za serdeczność i życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich domowników. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i rozmowy pomogą nam w lepszym poznaniu a także we współpracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Zapewniamy o naszej modlitwie a Miłosiernemu Bogu polecamy Wasze troski dnia codziennego. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy na Boże Błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczymy na Seminarium Duchowne, Caritas, księży emerytów i chorych a także na potrzeby parafii.
  • Jeżeli termin kolędy, z jakiś przyczyn był niedogodny to bardzo prosimy aby zgłosić to w zakrystii i ustalimy prywatnie wizytę duszpasterską.
  • Kancelaria parafialna będzie czynna tak jak zwykle od poniedziałku do piątku od 16:00 do 17:00, oprócz pierwszych piątków miesiąca a także bezpośrednio po nabożeństwach rano i wieczorem.
  • Fundacja Zielona Przystań i Klub Seniora organizują w połowie lutego transport humanitarny na Ukrainę. Potrzebne są artykuły spożywcze i chemiczne a także leki i środki opatrunkowe. Zbiórka darów w domu katechetycznym w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 12.00 a także w zakrystii. Za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Wioletę BARWACZ, lat, 31, + Tadeusza GANCARZA, lat 74 i + Mieczysława SKAWIŃSKIEGO, 78. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Wtorek, 24 stycznia – Św. Franciszek Salezy, bp i dok. Kościoła,
  • Środa, 25 stycznia – Nawrócenie Św. Pawła, Apostoła,
  • Czwartek, 26 stycznia – Św. Tymoteusza i Tytusa, bpów,
  • Sobota, 28 stycznia – Św. Tomasza z Akwinu, i dok. Kośc.