INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 29. NIEDZIELA ZWYKŁA, (16.10.2022).

sobota 15.10.2022

• Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.
  • Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.
  • Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości.
  • We wtorek, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty, naszymi modlitwami będziemy wspierali wszystkich pracowników służby zdrowia.
  • W sobotę przypada uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski.
  • Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17:30. Zachęcamy, aby po nabożeństwie zostać na liturgię Mszy Świętej.
  • W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie trwa październikowy Odpust Fatimski, uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 11:00.
  • Dziękujemy za składane kandydatury do Rady Parafialnej (Parafialnej Rady Duszpasterskiej), lista będzie opublikowana w najbliższą niedzielę.
  • Zbliża się listopad - miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Młodzież z KSM-u, będzie rozprowadzała wkłady i znicze przez kolejne niedziele w kiosku Caritasu a 1 i 2 listopada na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Przy nowej części parkingu za Kalwarią Krzyską, znajdują się gałęzie, jeśli ktoś potrzebuje można je sobie zabrać. Z myślą o kolejnym etapie robót przy nowym parkingu za kalwarią krzyską, możemy przyjąć ziemię lub gruz betonowy, wjazd od ul. Leszczynowej.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na rozpoczynający się tydzień: szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. † Romualdę Sikorę , lat 83. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• poniedziałek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;
  • wtorek, 18 października – św. Łukasz, współpracownik św. Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;
  • czwartek, 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;
  • sobota, 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież.