INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 28. NIEDZIELA ZWYKŁA, (09.10.2022).

sobota 08.10.2022

• Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17:30 później na Mszę Świętą.
  • W piątek Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja z modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapiszmy nasze podziękowania i prośby na karteczkach, które znajdują się przy głównym wejściu do kościoła. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii. Po nabożeństwie wieczornym droga krzyżowa.
  • W piątek, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej dlatego w czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów, oraz pracowników naszej szkoły i przedszkoli.
  • W sobotę, przypada Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.
  • W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • W dzisiejszą niedzielę odbywa się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, dziękujemy osobom, które pomagają w prowadzeniu liczenia.
  • W tym tygodniu rozpoczyna się Październikowy Odpust Fatimski w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Nasza wspólnota parafialna jest zaproszona na czuwanie i Mszę Świętą w sobotę o godz. 20.00. Na czuwanie pójdziemy w pieszej pielgrzymce - wyruszymy z placu przy kościele o godz. 19:15. Serdecznie zapraszamy. Uroczysta Suma Odpustowa będzie w niedzielę o godz. 11.00. Szczegóły są na okolicznościowym afiszu.
  • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Rady Parafialnej. Bardzo prosimy aby do najbliższej niedzieli zgłaszać, kandydatów do nowej Rady Parafialnej, urna znajduje się przy wejściu do kościoła.
  • Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych, zadbajmy o groby naszych bliskich. Z tyłu kościoła są kartki na wypominki, które możemy składać w zakrystii. Młodzież z KSM-u, będzie rozprowadzać wkłady i znicze przez kolejne niedziele w kiosku Caritasu a 1 i 2 listopada na cmentarzu. Bardzo dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Dochód będzie przeznaczony na działalność młodzieży.
  • Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” przeprowadza nabór do chóru. Szczegóły na afiszu.
  • Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę z lawendą lub kardamonem, domowe ciasto i pierniczki krzyskie. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, ofiary w kopertach, wpłaty na konto, za ofiary na misje a także za dzisiejsze ofiar. Bóg zapłać.
  • Zakończył się pierwszy, najważniejszy etap prac przy parkingu naszego cmentarza, bardzo dziękujemy wszystkim osobom dzięki, którym można było zrealizować te prace: Radzie Osiedla, Zarządowi Cmentarza i Radzie Parafialnej.
  • Przy nowej części parkingu za Kalwarią Krzyską, znajdują się gałęzie, jeśli ktoś potrzebuje można je sobie zabrać. Z myślą o kolejnym etapie robót przy parkingu za kalwarią krzyską, możemy przyjąć ziemię lub gruz betonowy, wjazd od ul. Leszczynowej.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Bogusława PISZ, lat, 65. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Czwartek, 13 października – Bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;
  • Sobota, 15 października – Św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.