INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 26 NIEDZIELA ZWYKŁA, (25.09.2022).

sobota 24.09.2022

• W dzisiejszą Niedzielę Synodalną obchodzimy Międzynarodowy Dzień Modlitw za Osoby Niesłyszące, dzień modlitw o trzeźwość i dzień Migranta i Uchodźcy.
  • W sobotę rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Różaniec będzie o godz. 17:30 później Msza Św. Prosimy aby w tę modlitwę włączały się dzieci, młodzież, grupy apostolskie i rodziny z poszczególnych rejonów parafii wg grafika umieszczonego w gablocie. Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy do odmawiania Różańca również w gronie rodzinnym.
  • W najbliższą sobotę, o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, a po Mszy Św. na procesją różańcową ulicami naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy i prosimy o zabranie lampionów.
  • W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.
  • Również w niedzielę o godz. 18:15 zapraszamy na procesję różańcową ulicami Tarnowa. Rozpoczęcie przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku a zakończenie w Katedrze Tarnowskiej.
  • W październiku odbędą się wybory do Rady Parafialnej, (Parafialnej Rafy Duszpasterskiej), bardzo prosimy aby zgłaszać, do niedzieli 16 października, kandydatów. Specjalna urna znajduje się przy wejściu do kościoła.
  • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.
  • Bardzo dziękujemy Panu Wojciechowi Chruścielowi za przygotowanie wystawy zabytkowych odbiorników radiowych, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację wystawy min. Klubowi Seniora oraz wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia i odwiedzili wystawę. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy Pani Renacie Borszowskiej i Stowarzyszeniu „Piękno Ikony”, za przygotowanie i realizację warsztatów pisania Ikon. Bóg zapłać.
  • Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. Audycje będą emitowane na falach Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00.
  • W zakrystii możemy nabyć Kalendarze Rolnicze.
  • Nasza Młodzież dziękuje za nabywanie wypieków w minioną niedzielę i złożone ofiary przy tej okazji na działalność KSM-u. Bóg zapałać.
  • Po każdej Mszy Św. zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  • Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w prace przy murze oporowym na parkingu przy cmentarzu. Bóg zapłać.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Halinę KMIT, lat, 94 i + Stanisławę KIEŁBASA, lat, 89. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Wtorek, 27 września – Św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;
  • Środa, 28 września – Św. Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;
  • Czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;
  • Piątek, 30 września – Św. Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);
  • Sobota, 1 października – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.