INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 24 NIEDZIELA ZWYKŁA,UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (11.09.2022).

sobota 10.09.2022

• Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Gościmy w dniu dzisiejszym Prałata dra Tomasza Atłasa, który pracuje w Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.
  • Możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki – być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.
  • Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00 i procesję Eucharystyczną - bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych.
  • Bardzo dziękujemy wszystkim za duchowe przygotowanie do dzisiejszej uroczystości, poprzez spowiedź sakramentalną, wspólną modlitwę w rodzinach, uczestnictwo we Mszach Św. i Drogach Krzyżowych. Dziękujemy za udział w piątkowym Dniu Skupienia, całodziennej Adoracji i wczorajszym wieczornym uwielbieniu. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych: naszemu rodakowi Ks. Grzegorzowi, dziękujemy Ks. Kanonikowi, wikariuszom krzyskim: Ks. Krzysztofowi, Ks. Mateuszowi, Siostrom Służebniczkom, Nadzwyczajnym Szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Dzieciom, DSM, Scholi, Ministrantom i Lektorom, Młodzieży KSM–owi, Rodzinie Bł. Edmunda, Caritas, Klubowi Seniora, Studium Parafialnej Aktywności, Panu Organiście, rodzicom dzieci i młodzieży, wszystkim parafianom z poszczególnych rejonów naszej parafii. Bóg zapłać.
  • W dzisiejsze, niedzielne popołudnie zapraszamy, na godz. 16.00, do sali gimnastycznej w naszej szkole na prezentację tańców Zespołu Tańca Ludowego „Krakowianie” z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i pokaz karate a następnie zapraszamy na spotkanie towarzyskie, naszej rodziny parafialnej przy domu katechetycznym, drobny poczęstunek i potańcówkę. Zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej”,
  • W środę, 14 września - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Tarnowa. Rozpoczęcie o godz. 19:00, w Sanktuarium MB Fatimskiej a zakończenie Mszą Św. w naszym kościele. (Prosimy, aby każdy zabrał ze sobą krzyż i świecę lub pochodnię. Na zakończenie poświęcimy przyniesione krzyże, otrzymamy błogosławieństwo końcowe Relikwiami Krzyża Świętego i będzie ucałowanie relikwii).
  • W czwartek, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  • W sobotę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie i módlmy się o pokój.
  • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszamy w sobotę 17 września o godz. 18:00. Zawierzymy Św. Stanisławowi Kostce, patronowi młodzieży, nowy rok duszpasterski, katechetyczny i szkolny. Zapraszamy również rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii.
  • W najbliższą niedzielę, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru, O 16:00 zapraszamy do domu katechetycznego na inaugurację wystawy zabytkowych odbiorników radiowych z kolekcji Pana Wojciecha Chruściela. Na spotkaniu będzie obecny Ks. Prałat Ryszard Piasecki - pierwszy dyrektor Radia RDN i kolekcjoner oraz przedstawiciele mediów katolickich: RDN-u, BIBLOS-u, GOŚCIA NIEDZIELNEGO i SYNAJ TV.
  • W niedzielę Młodzież z KSM-u będzie rozprowadzać ciasta.
  • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.
  • W dniach 23-24 września w domu katechetycznym będzie realizowany kurs pisania ikon, zapisy w zakrystii.
  • Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych grup i wspólnot parafialnych, w których można pogłębiać swoją formację duchową i pomagać innym.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary a także za ofiary na misje, dziękujemy za ofiarę dla dzieci w Afryce. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy wszystkim osobom, które wykosiły trawę i pomagały w pracach porządkowych na uroczystość odpustową. Został wymieniony jeden z pieców ogrzewający kościół, zostały wymienione i poprawione kanały nadmuchowe. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za wykonanie tych prac. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za złożone dary na pomoc dla Ukrainy. Bóg zapłać.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Kazimierza BUBULĘ, lat. 74, + Stanisława RADONIA, lat. 78, którego pogrzeb będzie jutro i + Annę KUROWSKĄ, lat 68, której pogrzeb będzie we wtorek. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Wtorek, 13 września – Św. Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
  • Piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.