INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 22. NIEDZIELA ZWYKŁA, (28.08.2022).

sobota 27.08.2022

• Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
  • Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej Rodzinie Parafialnej Ks. Mateusza Nowaka i Siostrę Ernestę Barbarę Żemłę, która będzie również Przełożoną wspólnoty Sióstr Służebniczek w naszej parafii. Życzymy obfitości łask Bożych, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej.
  • Jutro w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  • W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 9:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
  • Tego dnia przypada także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca września. Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii Św. wynagradzającej NSPJ. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież szkolną, studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św. Po Mszy Św. młodzieżowej zapraszamy na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu.
  • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.
  • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
  • Męski Różaniec zaprasza na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 8:00, w kościele XX. Misjonarzy a następnie procesja różańcowa z figurą Maryi i zakończenie w Tarnowskiej Katedrze.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.
  • W najbliższą środę o godz. 9.00, Klub Seniora zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie z przedstawicielami Fundacji Zielona Przystań, zaangażowanymi w organizowanie transportu darów na Ukrainę. Będzie to relacja z wyjazdów na tereny objęte działaniami wojennymi, wzbogacona materiałem filmowym i zdjęciami.
  • W poniedziałek, 5 września, rozpoczniemy duchowe przygotowanie do Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, która będzie w niedzielę 11 września. W tym szczególnym dniu będziemy gościć Ks. Prałata Tomasza Atłasa pracującego w Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie.
  • Fundacja „Pro Patria Semper”, zaprasza w dniu dzisiejszym do udziału w spacerze historycznym rozpoczęcie przy kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie – Krzyżu o godz. 18:30.
  • Dziękujemy za udział w spotkaniu członkom Rady Parafialnej.
  • Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej”. Dziękujemy za domowe wypieki, posługę w kawiarence, dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do jej rozwoju. Zapraszamy na kawę krzyską o smaku lawendowym.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  • W zakrystii możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „W obronie Chrześcijan”.

W tym tygodniu patronuje nam:

• Sobota, 3 września – Św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.