INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 21. NIEDZIELA ZWYKŁA, (21.08.2022).

sobota 20.08.2022

• Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  • W piątek, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • Chętnych na wyjazd do Częstochowy na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w zapraszamy do zakrystii. Wyjazd w czwartek o godz. 9:00.
  • Nasza wspólnota parafialna żegna Ks. Mieczysław, Ks. Damiana i Siostrę Marię, dziękujemy za posługę i pracę w naszej parafii, sprawowane sakramenty, pracę w szkole, zakrystii, współtworzenie i bycie częścią naszej rodziny parafialnej, obiecujemy naszą wdzięczność wyrażać w pamięci modlitewnej, prosząc o potrzebne łaski, Dary Ducha Św. i błogosławieństwo Boże na nowych placówkach.
  • Bardzo dziękuję za modlitwę i życzenia imieninowe. Bóg zapłać.
  • We wtorek, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach totalitaryzmów.
  • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszam na spotkanie w kawiarence członków Rady Parafialnej.
  • Fundacja „Pro Patria Semper” zaprasza w najbliższą niedzielę (28.08.) do udziału w spacerze historycznym rozpoczęcie przy kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Tarnowie – Krzyżu o godz. 18:30.
  • Po każdej Mszy Św. niedzielnej zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej”. Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie przyczyniają się do tego, abyśmy w miłej atmosferze mogli korzystać z gościnności tego miejsca. Dziękujemy za domowe wypieki, posługę w kawiarence, za każdy odruch serca wszystkim, którzy przyczyniają się do jego rozwoju. Dziękujemy za każdy datek pozostawiany przez Was, który możemy przeznaczać na zakup artykułów spożywczych i innych związanych z funkcjonowaniem kawiarenki. Bóg zapłać. Zapraszamy na kawę krzyską o smaku lawendowym.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za naprawienie monitora w prezbiterium. Bóg zapłać.
  • W zakrystii możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie w Kodeksie Karnym. Przepis będzie precyzował m.in. rodzaje karalnych czynów - lżenie lub wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, a także publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej.

• Środa, 24 sierpnia – Św. Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;
  • Sobota, 28 sierpnia – Św. Monika (354-430), matka Świętego Aug