INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 20 NIEDZIELA ZWYKŁA, (14.08.2022).

sobota 13.08.2022

• Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.
  • Jutro, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to święto obowiązkowe. W naszej Ojczyźnie uroczystość jest obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół podczas wszystkich Mszy Św. Przeżywana tego dnia rocznica Bitwy Warszawskiej - „Cudu nad Wisłą” z 1920r. niech będzie okazją do modlitwy za naszą ojczyznę. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, rozpocznie się w środę Mszą Św. o godz. 6:30 na Placu Katedralnym. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania, wpierania modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących. Chętnych na wyjazd do Częstochowy na wejście Pielgrzymki na Jasną Górę w czwartek 25 sierpnia, zapraszamy do zakrystii. (Planowany wyjazd o godz. 8.30).
  • Centrum Aktywności Senioralnej – Klub Seniora, zaprasza w najbliższy wtorek, 16 sierpnia o godz. 9.30 na zebranie w domu katechetycznym. Omawiane będą sprawy organizacyjne związane z bieżącą działalnością. Proszeni są o udział w spotkaniu zarówno stali członkowie, jak również osoby niezrzeszone, a zainteresowane udziałem w zajęciach.
  • We wtorek po Mszy Św. wieczornej Rodzina Bł. Edmunda zaprasza wszystkich członków na spotkanie w „Piwniczce Krzyskiej”.
  • Bardzo serdecznie zapraszam w dniu dzisiejszym na wspólne spotkanie imieninowe przy kawie i ciastku w domu katechetycznym o godz. 16:00.
  • Po każdej Mszy Św. zapraszamy do naszej „Piwniczki Krzyskiej” na kawę, domowe ciasto, pierniczki krzyskie i lody, możemy tam nabyć także „Kawę Krzyską”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki, dziękujemy anonimowym fundatorom witryny chłodniczej. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne, ofiary do skarbonki, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto, ofiarę w kopercie na dożywianie dzieci w Afryce a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • W zakrystii możemy złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy Kodeksu Karnego. Przepis będzie precyzował m.in. rodzaje karalnych czynów - lżenie lub wyszydzanie Kościoła albo związku wyznaniowego, jego dogmatów, obrzędów, a także publiczne znieważanie przedmiotu czci religijnej.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim na czas wakacji i urlopów a także na rozpoczynający się tydzień życzymy - Szczęść Boże.

• W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Irenę ŁABNO, lat 65, + Zofię KOŁODZIEJ, lat 84 i + Janinę KRAWCZYK, lat 92, której pogrzeb będzie w środę. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Środa, 17 sierpnia – Św. Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
  • Sobota, 20 sierpnia – Św. Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.