INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 2. NIEDZIELA ZWYKŁA, (15.01.2023).

sobota 14.01.2023

• Dziękujemy Ks. Prałatowi Piotrowi Cebuli, Dyrektorowi Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin naszej Diecezji, za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
  • Spotkania dla Narzeczonych i Małżeństw w Poradni Rodzinnej przy naszej Parafii odbywają się we wtorki o godz. 18:30 w Kawiarence - "Piwniczce Krzyskiej". Obowiązują zapisy telefoniczne (tel. 509 024 561) lub rejestracja internetowa przez stronę: https://drtarnow.pl/rejestracja
  • We wtorek Dzień Judaizmu a w środę rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • W sobotę dzień Babci a w niedzielę dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych seniorów. Żyjącym wypraszajmy zdrowie i obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  • W najbliższą niedzielę zapraszamy do naszego kościoła na cykliczną, diecezjalną całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie między Mszami Św. Jest to także Niedziela Słowa Bożego, prosimy aby zabrać ze sobą do kościoła Pismo Św., zapraszamy i zachęcamy do lektury i pogłębionej modlitwy Słowem Bożym w czasie adoracji.
  • Bardzo dziękujemy Siostrze Gregorii, dzieciom, młodzieży i rodzicom za przygotowane Jasełka w minioną niedzielę a także za wspólne kolędowanie z Kapelą Góralską „Kiborica”. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za udział w piątkowym dniu skupienia i drodze krzyżowej.
  • Trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Wizyta duszpasterska, niech posłuży lepszemu wzajemnemu poznaniu, niech będzie okazją do rozmowy o radościach i smutkach dnia codziennego oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek – 16 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Krzyska od numeru 81 i ul. Woszczerowicza

II ksiądz: ul. Krzyska od ul. Fałata do ul. Modrzejewskiej z ul. Gierymskich i ul. Wyczółkowskiego

Wtorek – 17 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Spokojna nry 57 i 59a i 59c oraz ul. Chryzantemowa

II ksiądz: ul. Krzyska od numeru od 103 i ul. Węgrzyna

Środa – 18 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Olchowa

II ksiądz: ul. Leszczynowa, Gruszkowa, ul. Krzyska nr 98, 96a oraz ul. Pochyła, ul. Skryta i ul. Szklana 15a

III ksiądz: ul. Krzyska nry 90 – 80 oraz ul. Szklana

Czwartek – 19 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Cytrynowa i ul. Pomarańczowa

II ksiądz: ul. Migdałowa (od figurki) i ul. Żurawia

III ksiądz: ul. Stalowa od końca i z ul. Krzyskiej nry 70 – 78a

Piątek – 20 stycznia od godz. 15:30

I ksiądz: ul. Krzyska od ul. Jaracza z ul. Studnickiego i Morelową

II ksiądz: ul. Kiepury

Sobota – 21 stycznia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Ćwiklińskiej od ul. Solskiego

II ksiądz: ul. Krzyska nry parzyste od 144b do 178

III ksiądz: ul. Traktorowa (od końca) i ul. Krzyska w kierunku kościoła do figurki oraz ul. Porzeczkowa od początku.

Poniedziałek – 23 stycznia od godz. 15.30

I ksiądz: ul. Solskiego od początku

II ksiądz: ul. Solskiego od końca

Program kolędy jest umieszczony w gablocie parafialnej, biuletynie i na stronie internetowej.

Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w podanym terminie proszone są o zapisanie się w zakrystii na tzw. „kolędę na życzenie”.

• Ze względu na wizytę kolędową, kancelaria parafialna jest czynna tylko po Mszy Św. porannej.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na cele inwestycyjne, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.

• Wtorek, 17 stycznia – św. Antoni , opat,
  • Czwartek, stycznia - Św. Józef Sebastian Pelczar, bp
  • Sobota, 21 stycznia – Św. Agnieszka, dziew. i męcz.