INFORMACJE DUSZPASTERSKIE, 18. NIEDZIELA  ZWYKŁA, (31.07.2022).

sobota 30.07.2022

• Rozpoczynamy sierpień miesiąc dobrowolnej abstynencji - księga abstynencji znajduje się przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległych za wolność naszej Ojczyzny otoczmy naszą modlitewną pamięcią.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00. W czwartek w liturgii wspominamy Św. Jana Marię Vianneya i z racji Pierwszego Czwartku od godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Pierwszy Piątek modlimy się i wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.
  • W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego, a z racji Pierwszej Soboty zapraszamy o godz. 17:00, na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
  • Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, wyruszy 17 sierpnia, zachęcamy aby pielgrzymować wspólnie jako parafia z Ks. Krzysztofem w grupie 1 PPT, (Grupa NMP – Katedra), do której należymy. Zapisy w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła znajdują się legitymacje Duchowych Pielgrzymów, Grupy nr 1 PPT, po wypełnieniu prosimy o dostarczenie do zakrystii.
  • Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest po Mszy Świętej wieczornej.
  • Zapraszamy do naszej parafialnej piwniczki na kawę, domowe ciasto i pierniczki krzyskie, możemy tam nabyć także naszą „Kawę Krzyską”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie piwniczki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary na środki transportu dla misjonarzy, dziękujemy za ofiary w kopertach, za wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Kubiczowi i pracownikom firmy „PLAKO”, za prace przy profilowaniu i utwardzaniu miejsca pod parking. Możemy korzystać z tej utwardzonej części.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, rocznice ślubu życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Przybyłym do naszej parafii gościom życzymy spokojnego urlopu. Wszystkim na czas wakacji i urlopów życzymy - Szczęść Boże.

Od 1 sierpnia, poza parafią będą sprawowane Msze Św. Gregoriańskie za Ś.P. + Wojciecha WOLAKA.

W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Bronisława MILASA, lat. 68 , i + Ryszarda SZCZUREK, lat. 72. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

• Poniedziałek, 1 sierpnia – Św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;
  • Czwartek, 4 sierpnia – Św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.