7. NIEDZIELA WIELKANOCNA, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, (12.05.2024)

sobota 11.05.2024

 • W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. tym samym rozpoczynamy Biały Tydzień.
 • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Maryjny w Sanktuarium MB Fatimskiej. Kustosz Sanktuarium zaprasza naszą wspólnotę parafialną na Uroczysty Apel Fatimski w dniu jutrzejszym o godz. 21.00. Udamy się do Sanktuarium w pieszej pielgrzymce, wyjście z placu przy kościele o godz. 20.15, bardzo serdecznie zapraszamy. Natomiast Uroczystość Odpustowa będzie w najbliższą sobotę - uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11:00.
 • W czwartek, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Gorliwego głosiciela Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności w naszych rodzinach, parafii i ojczyźnie. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Andrzeja Jeża pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym Pasterzu.
 • W najbliższą sobotę nasz kleryk Dawid Borszowski przyjmie w Krakowie święcenia diakonatu, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, jak również o nowych powołaniach do służby Bożej, także z naszej parafii.
 • W sobotę o godz. 14:00, będzie wyjazd do Zabawy na Drogę Krzyżową, śladami bł. Karoliny Kózkówny. Zapisy w zakrystii.
 • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Św. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Świętą Wigilią w sobotę o godz. 18:00 po której będzie Adoracja – „Czas łaski”. Serdecznie zapraszamy.
 • Nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych potrzebach, prosząc o pokój w naszych sercach, rodzinach i na świecie. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w gronie rodzinnym i sąsiedzkim w naszych domach.
 • Dziękujemy za udział i modlitwę w Dniu Skupienia, całodziennej Adoracja i Modlitwach do Chrystusa Ukrzyżowanego w miniony piątek. Dziękujemy wspólnotom i grupom parafialnym a także rodzinom z poszczególnych rejonów naszej parafii. Dziękujemy za udział we Mszy Św. na cmentarzu. Bóg zapłać.
 • Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy w najbliższą niedzielę na Uroczystość Opustową do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu.
 • Zapraszamy na III edycję Studium Parafialnej Aktywności. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 27 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało będziemy przeżywać 30 maja. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Krzyską, Fałata, Ćwiklińskiej, Węgrzyna, powrót ul. Krzyską do kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I Ołtarza przy kapliczce obok szkoły, ul. Krzyska, Parafian z Rejonu IX, (ul. Krzyska nry parzyste od 178 do 144b, ul. Jeżynowa i ul. Krzyska numery nieparzyste od 149 – 131).

II Ołtarza przy ul. Fałata i Przyjaznej, Parafian z Rejonu XVII, (ul. Przyjazna, ul. św. Ojca Pio, ul. Reisinga i ul. Dunikowskiego, ul. Papuszy).

III Ołtarza przy ul. Fałata i Modrzejewskiej, Parafian z Rejonu X, (ul. Krzyska nry 157, 159 oraz ul. Jodłowa, ul. Świerkowa, ul. Bukowa, ul.  Żurawinowa i ul. Malinowa).

IV Ołtarza przy ul. Węgrzyna, na wysokości Domu Sióstr, Parafian z Rejonu XVI, (ul. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a (do ul. Matki Teresy z Kalkuty) z ul. Drobieckiego, ul. Danuty Szaflarskiej).

W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie przedstawicieli z tych rejonów w celu omówienia przygotowania ołtarzy na procesję.

 • Klub Seniora zaprasza w najbliższą niedzielę w godz. od 8:00 – 14:00, na „KIERMASZ RZECZY ŁADNYCH”. Stoisko zlokalizowane zostanie przy parkingu obok Domu Katechetycznego. Nabyć będzie można artykuły dekoracyjne wykonane przez seniorów, tekstylia, ceramikę, książki, zabawki, różnego rodzaju bibeloty. Serdecznie zapraszamy.
 • Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy zorganizować pobyt dzieci z Ukrainy, tym razem polskich dzieci z Zaporoża i Bogatiriwki, w dniach od 23 czerwca do 3 lipca. Dlatego zwracam się z wielką prośbą, o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia - być może są rodziny, które mogłyby przyjąć dzieci pod swój dach, (po 2-3 osoby). Będziemy również potrzebować osób, które mogłyby pomóc w opiece, gdy będą realizowane zajęcia związane z programem pobytu. Już teraz bardzo dziękuję osobom, które się zaangażowały w przygotowania i już teraz z „góry” dziękuję wszystkim za pomoc.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. Zachęcamy do wypożyczania dobrych wartościowych książek. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na malowanie kościoła, za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy S. Erneście i rodzicom za przygotowanie kościoła i otoczenia na uroczystość Pierwszej Komunii Św. Bóg zapłać.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej, Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Antoniego GNIADEK, lat, 89. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności a Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

W tym tygodniu patronują nam:

 • Wtorek, 14 maja – Św. Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.
 • Czwartek, 16 maja – Św. Andrzej Bobola, (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.

Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM