6. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (05.05.2024).

sobota 04.05.2024

 • W środę, Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Rocznica zakończenia II wojny światowej.
 • W najbliższą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Natomiast w sobotę o godz. 9:00, będzie spowiedź dla dzieci, rodziców i ich rodzin przed Pierwszą Komunią Św.
 • W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie w kawiarence „Piwniczce Krzyskiej”, Zelatorki i Zelatorów Róż Różańcowych.
 • W piątek rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. oraz tradycyjnie Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja z Modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii. Pamiętajmy, że czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym. Po nabożeństwie wieczornym droga krzyżowa i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
 • W najbliższą, drugą sobotę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzoną różańcem za zmarłych o godz. 17:30.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 • Nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych potrzebach, prosząc o pokój w naszych sercach, rodzinach i na świecie. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w gronie rodzinnym i sąsiedzkim w naszych domach
 • Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy w niedzielę, 19 maja na Uroczystość Opustową do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało będziemy przeżywać 30 maja. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Krzyską, Fałata, Ćwiklińskiej, Węgrzyna, powrót ul. Krzyską do kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I Ołtarza przy kapliczce obok szkoły, ul. Krzyska, Parafian z Rejonu IX, (ul. Krzyska nry parzyste od 178 do 144b, ul. Jeżynowa i ul. Krzyska numery nieparzyste od 149 – 131).

II Ołtarza przy ul. Fałata i Przyjaznej, Parafian z Rejonu XVII, (ul. Przyjazna, ul. św. Ojca Pio, ul. Reisinga i ul. Dunikowskiego, ul. Papuszy).

III Ołtarza przy ul. Fałata i Modrzejewskiej, Parafian z Rejonu X, (ul. Krzyska nry 157, 159 oraz ul. Jodłowa, ul. Świerkowa, ul. Bukowa, ul.  Żurawinowa i ul. Malinowa).

IV Ołtarza przy ul. Węgrzyna, na wysokości Domu Sióstr, Parafian z Rejonu XVI, (ul. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a (do ul. Matki Teresy z Kalkuty) z ul. Drobieckiego, ul. Danuty Szaflarskiej).

 • Zapraszamy na III edycję Studium Parafialnej Aktywności. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 27 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 • Klub Seniora zaprasza w niedzielę 19 maja w godz. od 8:00 – 14:00, na „KIERMASZ RZECZY ŁADNYCH”. Stoisko zlokalizowane zostanie przy parkingu obok Domu Katechetycznego. Nabyć będzie można artykuły dekoracyjne wykonane przez seniorów, tekstylia, ceramikę, książki, zabawki, różnego rodzaju bibeloty. Serdecznie zapraszamy.
 • Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy zorganizować pobyt dzieci z Ukrainy, tym razem polskich dzieci z Zaporoża i Bogatiriwki, w dniach od 23 czerwca do 3 lipca. Dlatego zwracam się z wielką prośbą, o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia - być może są rodziny, które mogłyby przyjąć dzieci pod swój dach, (po 2-3 osoby). Będziemy również potrzebować osób, które mogłyby pomóc w opiece, gdy będą realizowane zajęcia związane z programem pobytu. Już teraz bardzo dziękuję osobom, które się zaangażowały w przygotowania i już teraz z „góry” dziękuję wszystkim za pomoc.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. Zachęcamy do wypożyczania dobrych wartościowych książek. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, w Uroczystość MB Królowej Polski, ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary przeznaczone na malowanie kościoła. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Duszpasterskiej o przeliczenie złożonych ofiar.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.
 • Środa, 9 maja – Święty Stanisław, (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski i naszej diecezji.

Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM