5. NIEDZIELA WIELKANOCNA, (28.04.2024).

sobota 27.04.2024

 • Nabożeństwa majowe rozpoczynają się we wtorek i będą codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych potrzebach, prosząc za naszą Ojczyznę, o pokój w naszych sercach, rodzinach i na świecie. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w gronie rodzinnym w naszych domach
 • W środę (1 maja) wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika, natomiast w czwartek, (2 maja), przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych bliskich i rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagę narodową.
 • W piątek, (3 maja), przypada uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Św. będą według porządku niedzielnego. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca maja. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17:00. W Pierwszy Czwartek o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 • Wizyta z posługą u chorych będzie w sobotę (4 maja) od godz. 8:00.
 • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.
 • Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy w niedzielę 19 maja na Uroczystość Opustową do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu.
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało będziemy przeżywać 30 maja. W tym roku procesja przejdzie ulicami: Krzyską, Fałata, Ćwiklińskiej, Węgrzyna, powrót ul. Krzyską do kościoła. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I Ołtarza przy kapliczce obok szkoły, ul. Krzyska, Parafian z Rejonu IX, (ul. Krzyska nry parzyste od 178 do 144b, ul. Jeżynowa i ul. Krzyska numery nieparzyste od 149 – 131).

II Ołtarza przy ul. Fałata i Przyjaznej, Parafian z Rejonu XVII, (ul. Przyjazna, ul. św. Ojca Pio, ul. Reisinga i ul. Dunikowskiego, ul. Papuszy).

III Ołtarza przy ul. Fałata i Modrzejewskiej, Parafian z Rejonu X, (ul. Krzyska nry 157, 159 oraz ul. Jodłowa, ul. Świerkowa, ul. Bukowa, ul.  Żurawinowa i ul. Malinowa).

IV Ołtarza przy ul. Węgrzyna, na wysokości Domu Sióstr, Parafian z Rejonu XVI, (ul. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162 (od ul. Modrzejewskiej) do nr 212a (do ul. Matki Teresy z Kalkuty) z ul. Drobieckiego, ul. Danuty Szaflarskiej).

 • Zapraszamy na III edycję Studium Parafialnej Aktywności. Zapisy w zakrystii.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 27 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
 • Podobnie jak w ubiegłym roku chcemy zorganizować pobyt dzieci z Ukrainy, tym razem polskich dzieci z Zaporoża, w dniach od 7 do 17 lipca. Dlatego zwracam się z wielką prośbą, o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia - być może są rodziny, które mogłyby przyjąć dzieci pod swój dach, (po 2-3 osoby). Będziemy również potrzebować osób, które mogłyby pomóc w opiece, gdy będą realizowane zajęcia związane z programem pobytu. Już teraz bardzo dziękuję osobom, które się zaangażowały w przygotowania i już teraz z „góry” dziękuję wszystkim za pomoc.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. Zachęcamy do wypożyczania dobrych wartościowych książek. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary do puszek na Radio RDN i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. Za tydzień składka będzie przeznaczona na malowanie kościoła.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM