4. NIEDZIELA ZWYKŁA, (28.01.2024)

sobota 27.01.2024

• Przeżywamy Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  • W dniu dzisiejszym o godz. 17:00, zapraszamy do naszej świątyni na „Kolędowanie przy żłóbku” z Chłopięcym Chórem Katedralnym "PUERI CANTORES TARNOVIENSES".
  • W dniu jutrzejszym rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
  • W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Św. o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. O godz. 19:30 Msza św. młodzieżowa, zapraszamy młodzież szkolną, studiującą i pracującą oraz wszystkich, którzy nie mogą być na Mszy Św. o godz. 18:00, będzie możliwość spowiedzi św.
  • W czasie każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Gromnice znajdują się przy wyjściu z kościoła, ofiary są przeznaczone na działalność Caritasu.
  • Składka przeznaczona jest na zakony klauzurowe w diecezji.
  • W tym dniu przypada 49. rocznica święceń biskupich Ks. Bp Władysława Bobowskiego, pamiętajmy o biskupie seniorze w naszych modlitwach. W tym dniu przypada także 25. rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, polecajmy naszego długoletniego proboszcza Miłosierdziu Bożemu.
  • Od wtorku zapraszamy niewiasty na Triduum przed uroczystością Ofiarowania Pańskiego na Msze Św. o godz. 18:00,.
  • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca lutego. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17:00.
  • Miesiąc luty poświęcony jest modlitwie za konających.
  • Wyjazd do chorych w piątek o godz. 7:45.
  • W sobotę o godz. 17:00, zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca.
  • Błogosławieństwo świec, gardła ku czci św. Błażeja w sobotę.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7:00, zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych.
  • Dziękujemy za udział w cyklicznej, diecezjalną całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w spotkaniu biblijnym oraz w czwartkowym „CZASIE ŁASKI”.
  • Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej wspólnoty parafialnej. Bardzo serdecznie dziękujemy za serdeczność i życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich domowników. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i rozmowy pomogą nam w lepszym poznaniu a także we współpracy dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Zapewniamy o naszej modlitwie a Miłosiernemu Bogu polecamy Wasze troski dnia codziennego. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy na Boże Błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczymy na Seminarium Duchowne, Caritas, księży emerytów i chorych a także na potrzeby parafii. Bardzo dziękujemy Ks. Janowi i Ks. Grzegorzowi za zastępowanie nas i sprawowanie nabożeństw w czasie kolędy.
  • Kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16:00 do 17:00 oraz bezpośrednio po nabożeństwach rano i wieczorem.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 27 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W najbliższą niedzielę składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

W piątek (26 stycznia) z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Martę BAJOREK, lat 59. Pogrzeb będzie w środę, 31 stycznia o godz. 12:00 na Cmentarzu Parafialnym w Tarnowie - Krzyżu. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i braterskiej solidarności a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

• Środa, 31 stycznia – Św. Jan Bosko,,
  • Sobota, 3 luty – Św. Błażej, bp i męcz.,