4. NIEDZIELA ADWENTU, (24.12.2023).

sobota 23.12.2023

• Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00 ponieważ wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także niech będzie to okazja do pojednania. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których zabraknie przy wigilijnym stole.
  • Liturgiczny obchód Uroczystości Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Mszy Świętej - Pasterki o północy, po niej tradycyjnie przełamiemy się opłatkiem a składka w czasie Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
  • W naszej świątyni płonie Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia, przyniesione przez Zuchy z 17. Gromady Zuchowej „Iskierki”. Zabierzmy je do naszych domów, niech ten ogień pokoju, jedności i radości zapłonie w naszych rodzinach i sercach.
  • Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia, we wtorek drugi dzień Świąt, Święto Św. Szczepana, diakona i męczennika, Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. We wtorek po każdej Mszy Świętej poświęcenie owsa.
  • W środę w Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina po Mszach Św.
  • W czwartek, Święto Św. Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta. Zapraszamy na „CZAS ŁASKI” – Najświętsza Ofiara Mszy Świętej o godz. 18:00 a po niej adoracja – uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W najbliższą niedzielę zakończenie roku, święto Jezusa, Maryi i Józefa, będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin W tym dniu na każdej Mszy Św. będzie odnowienie przyrzeczeń Małżeńskich, prosimy aby małżonkowie uczestnicząc we Mszy Świętej byli obok siebie. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.
  • Członkowie Caritas dziękują za wsparcie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom a Rodzina Edmundowa za włączenie się w akcję Świąteczna Edmundowa Paczka. Bóg zapłać.
  • Pan organista składa serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy okazji nabywania opłatków wigilijnych. Jednocześnie, wszystkim drogim Parafianom, pragnie przekazać serdeczne życzenia zdrowych i błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarnie pracowali aby przygotować wystrój i dekorację kościoła na święta. Podziękowania składamy na ręce Siostry Ernesty. Dziękujemy za ofiarowanie, wykonanych ręcznie, przepięknych ozdób choinkowych a także choinek. Bóg zapłać.
  • W czwartek rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin błogosławieństwo Boże. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, mająca służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu, niech będzie to również okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej.

Czwartek – 28 grudnia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Sarnia, ul. Wilcza i ul. Trzcinowa (tzw. Partuły) oraz ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry w stronę centrum.

II ksiądz: ul. Majchra od ul. Komunalnej.

III ksiądz: ul. Nowodąbrowska od ul. Komunalnej z przyległymi (bez Majchra) w kierunku Lisiej Góry.

Piątek – 29 grudnia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Wiśniowa od ul. Nowodąbrowskiej w stronę ul. Krzyskiej z ul. Harasymowicza i z ul. Nowodąbrowskiej numery 282, 284, 284a, b, c, g, h. i ul. Lawendowa.

II ksiądz: ul. Nowodąbrowska od Lisiej Góry numery parzyste od 256 do 220

III ksiądz: ul. Wiśniowa od Krzyskiej z ul. Jagodową i ul. Bajkową w stronę ul. Nowodąbrowskiej

Sobota – 30 grudnia od godz. 9.00

I ksiądz: ul. Wiśniowa od Bażanciarni do ul. Krzyskiej

II ksiądz: ul. Krzyska nr 206 i 208 oraz ul. Wiśniowa od Krzyskiej (w stronę Bażanciarni)

Rodziny, które nie mogą przyjąć kapłana w podanym terminie proszone są o zapisanie się w zakrystii na tzw. „kolędę na życzenie”.

• Ze względu na wizytę kolędową, kancelaria parafialna będzie czynna tylko po Mszy Św. porannej.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać. W drugi dzień świąt składka będzie przeznaczona na UPJP II w Tarnowie i Krakowie.
  • Zachęcamy aby we wspólnocie rodzinnej czytać każdego dnia jeden rozdział Ewangelii Św. Mateusza. Wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z tej Ewangelii, zapraszamy do udziału w konkursie on-line, który będzie w środę 27 grudnia w godzinach od 19:00 do 21:00.
  • W dniu dzisiejszym a także w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku nasza kawiarenka – Piwniczka Krzyska będzie nieczynna.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

Kochani, przyjmijcie od nas kałanów i sióstr życzenia - niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą Wam radość i pokój. Niech betlejemski cud przyniesie i odnowi miłość, wzajemne zrozumienie, pojednanie oraz niech będzie pełen radosnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Niech Boże Narodzenie wypełni Wasze serca nadzieją, optymizmem i pokojem. Błogosławionych Świąt. Szczęść Boże.

• Wtorek, 26 grudnia – Św. Szczepan, diakon i męczennik;
  • Środa, 27 grudnia – Św. Jan Apostoł, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;
  • Czwartek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.