33. NIEDZIELA ZWYKŁA, (19.11.2023).

sobota 18.11.2023

 • W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Ubogich z tej okazji Caritas rozprowadza Chlebki Miłosierdzia, oraz Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 • We wtorek Ofiarowanie NMP i Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 • W środę (22 listopada) po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na Spotkanie Biblijne -  „Spotkanie ze Słowem Bożym”, odbędzie się w kawiarence, czekamy na wszystkie osoby, które pragną spotkać się z Chrystusem obecnym w Słowie Bożym.
 • Serdecznie zapraszam na II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich, które odbędzie się w najbliższą sobotę (25 listopada) w Arenie "Jaskółka" oraz kościele NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach. Planowany jest drobny poczęstunek, dlatego bardzo proszę członków Rady Duszpasterskiej o podejście do zakrystii.
 • Najbliższa niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Światowy Dzień Młodzieży.
 • Przez cały listopad różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie przedstawienia historyczno – patriotycznego, „Pisk Białego Orła”, dziękujemy dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym – S. Gregorii, Państwu Ewie i Robertowi Grabczyńskim. Bóg zapłać.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. W cyklu „nasze pasje” możemy zobaczyć wystawę na temat Łucznictwa. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za wywieszenie flag na swoich posesjach a szczególnie osobom, które oflagowały ulice naszej parafii, z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Bóg zapłać.
 • Ruszyło głosowanie na Budżet Obywatelski 2024, z naszej dzielnicy są zadania nr 18 - Zagospodarowanie kompleksu sportowego KS "Iskra". Zadanie nr 5 - Budowa ul. Harasymowicz, etap III. Zadanie nr 4 – Międzyosiedlowe Centrum Aktywności Senioralnej oraz nr 1 - Biblioteka. Można oddać głos na dwa projekty. Bardzo prosimy o jak najszybsze oddanie głosów i rozpropagowanie wśród mieszkańców naszej dzielnicy. Każdy głos się liczy - dziękujemy za wsparcie.
 • Nasza Wspólnota Parafialna wspólnie z Fundacją Zielona Przystań organizuje Akcję "Solidarni z Polakami na Ukrainie". Pragniemy pomóc Polakom mieszkającym w Zaporożu i we wsi Bogatyriwka. Pomoc dotrze do Polskiej Szkoły im. Feliksa Mowczanowskiego, oraz Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II, gdzie posługuje Ks. Jerzy Jurczyk. Transport wyruszy w drugim tygodniu grudnia. Potrzebne są produkty spożywcze i słodycze, art. chemiczne i higieniczne oraz środki opatrunkowe. Akcję w naszej parafii koordynuje Klub Seniora. Zbiórka darów w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 12.00 w domu katechetycznym oraz codziennie w zakrystii. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary do skarbonki na Kościół Prześladowany, Kościół w Potrzebie, ofiary w kopertach, wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem Ks. Kanonika Zdzisława, życzymy obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i zdrowia. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ks. Kanonika o godz. 10:30. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

 

W minionym tygodniu, z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Felicję WILCZYŃSKĄ, lat 90. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i solidarności a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 22 listopada – Św. Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

Piątek, 24 listopada – Św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.


Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM