32. NIEDZIELA ZWYKŁA, (12.11.2023).

sobota 11.11.2023

 • Przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do skarbonki na „Kościół w potrzebie - Kościół Prześladowany”.
 • Zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 16:00 na przedstawienie historyczno – patriotyczne, „Pisk Białego Orła”, przygotowane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z naszej wspólnoty parafialnej.
 • W sobotę będziemy przeżywać wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, święto patronalne Ruchu Czystych Serc.
 • W niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich i Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 • Przez cały listopad różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
 • Dziękujemy za udział w Dniu Skupienia, całodziennej Adoracja z modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego w drodze krzyżowej w intencji Ojczyzny oraz we Mszy św. w intencji Ojczyzny i wypominkach patriotycznych.
 • Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, bardzo dziękuje za życzliwość i wsparcie akcji sprzedaży zniczy i wkładów. Dochód jest przeznaczony na działalność młodzieży, równocześnie zapraszamy młodzież ze szkół średnich, studiującą i pracującą na spotkania KSM-u w każdy piątek po nabożeństwie wieczornym.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. W cyklu „nasze pasje” możemy zobaczyć wystawę na temat Łucznictwa. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Nasza Wspólnota Parafialna wspólnie z Fundacją Zielona Przystań organizuje Akcję "Solidarni z Polakami na Ukrainie". Pragniemy pomóc Polakom mieszkającym w Zaporożu i we wsi Bogatyriwka. Pomoc dotrze do Polskiej Szkoły im. Feliksa Mowczanowskiego, oraz Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II, gdzie posługuje Ks. Jerzy Jurczyk. Transport wyruszy w drugim tygodniu grudnia. Potrzebne są produkty spożywcze i słodycze, art. chemiczne i higieniczne oraz środki opatrunkowe. Akcję w naszej parafii koordynuje Klub Seniora. Zbiórka darów w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 12.00 w domu katechetycznym oraz codziennie w zakrystii. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, ofiary w kopertach, wpłaty na konto, a także za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

 W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, (13.11.) – Św. Benedykta, Jana, Mateusza. Izaaka i Krystyna, męcz.
 • Piątek, (17.11.) – Św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka;
 • Sobota, (18.11.) – Bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM