31. NIEDZIELA ZWYKŁA, (05.11.2023).

sobota 04.11.2023

 • W czwartek, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
 • W czwartek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną i spotkanie, rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 • W piątek Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja z modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapiszmy nasze podziękowania i prośby na karteczkach, które znajdują się przy głównym wejściu do kościoła. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii. Po nabożeństwie wieczornym droga krzyżowa w intencji Ojczyzny.
 • W sobotę, 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00, natomiast o godz. 17:30 na wypominki patriotyczne. Modlitewną pamięcią obejmiemy wszystkich, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 • W najbliższą niedzielę, w kontekście Święta Niepodległości, o godz. 16:00 zapraszamy do kościoła na przedstawienie historyczno – patriotyczne, „Pisk Białego Orła”, przygotowany przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z naszej wspólnoty parafialnej. Próba generalna w sobotę o godz. 10:00.
 • Przyszła niedziela będzie dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 • Przez cały listopad różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 17.30.
 • Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. (Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego).
 • Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy do Sanktuarium Św. Rity w Nowym Sączu w najbliższy czwartek, o godz. 16:00. Zapisy w zakrystii.
 • Dziękujemy dzieciom, młodzież a także dorosłych za udział w Pochodzie Świętych. Bóg zapłać.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Nasza Wspólnota Parafialna wspólnie z Fundacją Zielona Przystań, organizuje Akcję "Solidarni z Polakami na Ukrainie".  Pragniemy pomóc Polakom mieszkającym w Zaporożu i we wsi Bogatyriwka. Pomoc dotrze do Polskiej Szkoły im. Feliksa Mowczanowskiego oraz Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II, gdzie posługuje Ks. Jerzy Jurczyk. Transport wyruszy w drugim tygodniu grudnia. Potrzebne są produkty spożywcze i słodycze, art. chemiczne i higieniczne oraz środki opatrunkowe. Akcję w naszej parafii koordynuje Klub Seniora. Zbiórka darów w poniedziałki i środy w godz. od 9.00 do 12.00 w domu katechetycznym oraz codziennie w zakrystii. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, ofiary w kopertach, wpłaty na konto, za ofiary na Seminarium Duchowne a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Prosimy członków Rady Duszpasterskiej o przeliczenie złożonych ofiar.
 • Zarząd Klubu Sportowego „Iskra” zaprasza w najbliższy wtorek (7 listopada) o godz. 18.30 do Szkoły Podstawowej nr 14, na zebranie sprawozdawczo – wyborcze. Serdecznie zapraszamy.
 • W najbliższy piątek, (10 listopada) o godz. 19:00 rozpocznie się kurs Crown, Biblia a finanse, budżet i zarządzanie zgodnie z Pismem Świętym. Kurs będzie realizowany naszej kawiarence „Piwniczce Krzyskiej”, przez 10 piątków, w godz. od 19:00 do 21:00. Koszt 330 zł, + materiały. Nie chcemy jednak aby brak środków finansowych był przeszkodą w udziale, dlatego jeżeli potrzebujesz, kwestie kosztów postaramy się rozwiązać. Zapisy w zakrystii.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

† W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności, Ś.P. + Zenona WRONĘ, lat 93, + Dorotę KUBISZTAL, lat. 87, Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a Ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • Piątek, 10 listopada – Św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;
 • Sobota, 11 listopada – Św. Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;
 • Niedziela, 12 listopada – Św. Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.

 


Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM