3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, (03.03.2024).

sobota 02.03.2024

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca marca. Od godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  • W piątek Dzień Skupienia, całodzienna Adoracja z modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii, rozpiska jest na tablicy ogłoszeniowej.
  • W piątek będziemy gościć Młodzież z naszego Okręgu. O godz. 20:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową – Ślad Losu, przygotowany przez Chóry: Nolite Timere ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Ciężkowicach i Towarzystwo Śpiewacze Cantabile z Ciężkowic (Centrum Kultury Gminy Ciężkowice) wraz z Solistami i Instrumentalistami. Po nabożeństwie ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.
  • Zapraszamy na nabożeństwa Dróg Krzyżowych, w piątki o godz. 17:15 i 20:00 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali, w niedziele o godz. 17:15, Msza Św. wieczorna jest bezpośrednio po Gorzkich Żalach.
  • Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Do prowadzenia dróg krzyżowych zapraszamy grupy parafialne, rodziny, róże różańcowe.
  • Rekolekcje szkolne dla dzieci będą od 13 do 15 marca.
  • „Caritas” rozprowadza „Baranki Wielkanocne” i „Paschaliki”, znajdują się one przy wyjściu z kościoła. Dochód jest przeznaczony na diecezjalne i parafialne dzieła charytatywne.
  • Zapraszamy do udziału w Konkursie Biblijnym – „Przypowieści Pana Jezusa”. Każdego dnia proponujemy do studiowania i rozważenia jedną przypowieść, niech posłuży nam to do pogłębienia naszej wiary i znajomości nauczania Pana Jezusa. Datę i szczegóły konkursu podamy w najbliższym czasie.
  • Zapraszamy na Kurs Małżeński, tzw. Randki Małżeńskie, który rozpocznie się po Świętach Wielkanocnych w naszej parafii, informacje i zapisy w zakrystii.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 20 – 27 lipca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.
  • W zakrystii możemy nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej (ikony, krzyżyki, różańce wykonane z drzewa oliwnego). Jest to pomoc dla chrześcijan mieszkających w Betlejem. Ze względu na toczącą się wojnę, sytuacja chrześcijan jest bardzo trudna.
  • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Zapraszamy na kawę i pierniczki krzyskie. W dniu dzisiejszym zapraszamy na degustację soku z brzozy. Zachęcamy do wypożyczania dobrych wartościowych książek. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Duszpasterskiej o przeliczenie złożonych ofiar.
  • Ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego, możemy złożyć w skarbonce przy głównym wejściu do kościoła.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

W tym tygodniu patronuje nam:

• Poniedziałek, 4 marca – Św. Kazimierz, (1458-1483), królewicz, czciciel Maryi.