23. NIEDZIELA ZWYKŁA, UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO, (10.09.2023).

sobota 09.09.2023

 • W dniu dzisiejszym w Markowej Uroczystość Beatyfikacyjna Rodziny Ulmów.
 • W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Gościmy w Prałata Profesora dra hab. Antoniego Żurka, profesora UPJPII i długoletniego wychowawcę w naszym Seminarium Duchownym. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.
 • Możemy zyskać odpust zupełny - należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.
 • Zapraszamy na Sumę Odpustową o godz. 11:00 i procesję Eucharystyczną - bardzo prosimy o pomoc w jej organizacji. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim za duchowe przygotowanie do dzisiejszej uroczystości, poprzez spowiedź sakramentalną, wspólną modlitwę w rodzinach, uczestnictwo we Mszach Św. i Drogach Krzyżowych. Dziękujemy za udział w piątkowym Dniu Skupienia i wczorajszej Mszy Św. na cmentarzu. Bóg zapłać.
 • Dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie Dróg Krzyżowych: dziękujemy Ks. Kanonikowi, wikariuszom krzyskim: Ks. Mateuszowi, Ks. Łukaszowi, Siostrom Służebniczkom, Nadzwyczajnym Szafarzom, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Dzieciom, DSM, Scholi, Ministrantom i Lektorom, Młodzieży KSM–owi, Rodzinie Bł. Edmunda, Caritas, Klubowi Seniora, Studium Parafialnej Aktywności, Panu Organiście, rodzicom dzieci i młodzieży, wszystkim parafianom z poszczególnych rejonów naszej parafii. Bóg zapłać.
 • W dzisiejsze, niedzielne popołudnie w ramach „Krzyskich podwieczorków historycznych” zapraszamy, o godz. 16.00, do kawiarenki – „Piwniczki Krzyskiej” na projekcję filmu: „Ulmowie - błogosławiona rodzina”. Na temat nowych błogosławionych możemy dowiedzieć się więcej z tablic umieszczonych przy wejściu na plac kościelny.
 • W czwartek, 14 września - święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie w kościele bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 18:00 a zakończenie przy kurhanie obok naszego cmentarza parafialnego.
 • Trwają Uroczystości Odpustowe i Tydzień Maryjny w Parafii Katedralnej. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w piątek o godz. 18:00 i procesję maryjną ulicami Starówki.
 • W niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie i módlmy się o pokój.
 • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Tydzień Wychowania w Polsce.
 • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.
 • Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych grup i wspólnot parafialnych, w których można pogłębiać swoją formację duchową i pomagać innym.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom ofiary na kwiaty oraz za pomoc w przygotowaniu i sprzątaniu naszego kościoła na uroczystość odpustową.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • Środa, 13 września – Św. Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;
 • Piątek, 15 września - Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
 • Sobota, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM