22. NIEDZIELA ZWYKŁA, (03.09.2023).

sobota 02.09.2023

 • Pragniemy bardzo serdecznie powitać w naszej Rodzinie Parafialnej Ks. mgra Łukasza Kuczaja. Życzymy zdrowia, obfitości łask Bożych, darów Ducha Św. i opieki Matki Bożej w posłudze w naszej wspólnocie parafialnej.
 • Jutro (poniedziałek 04. września) początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli oraz pracowników szkoły na Mszę Świętą o godz. 9:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.
 • Od poniedziałku będziemy duchowo przygotowywać się do Uroczystości Odpustowej ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, która będzie w najbliższą niedzielę, 10 września. Przypomnimy sobie w tych dniach ABC Społecznej Krucjaty Miłości, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach a także zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Św. o godz. 18:00 i Drogach Krzyżowych o godz. 18:30 i 20:00. Zapraszamy także do indywidualnego i rodzinnego odprawiania Drogi Krzyżowej na naszej Kalwarii Krzyskiej.
 • Zapraszamy do pomocy w przeprowadzeniu Dróg Krzyżowych o godz. 18:30:

Poniedziałek: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. (Łk 23, 34); Franciszkański Zakon Świeckich, Studium Parafialnej Aktywności i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. oraz wiernych z rejonów: I, VI, XI, XVI, XXII.

Wtorek: Zaprawdę, powiadam ci, jeszcze dziś będziesz ze Mną w raju. (Łk 23, 43); Siostry Służebniczki, Rodzinę Bł. Edmunda, Caritas, Klub Seniora, Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. wraz z rodzicami, oraz wiernych z rejonów: II, VII, XII, XV, XVII, XXIII.

Środa: Niewiasto, oto twój syn; oto twoja matka. (J 19, 26–27); Dzieci szkolne, Dziewczęca Służbę Maryjną, Scholę i Ministrantów, oraz wiernych z rejonów: III, V, VIII, X, XIII, XVIII, XX, XXIV.

Czwartek: Eli, Eli, lema sabachthani? – „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?” (Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34); Młodzież studencką i pracująca, Lektorów i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, młodzież z klas 7 i 8 wraz z rodzicami, oraz wiernych z rejonów: IV, IX, XIV, XIX, XXI, XXV. Również w czwartek z racji Pierwszego Czwartku o godz. 17:00, Adoracja – „Godzina Święta”, będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 • Od poniedziałku do piątku nocna Droga Krzyżowa na Kalwarii o godz. 20:00, przynieśmy świece, pochodnie lub znicze.
 • Piątek: całodzienna Adoracja, Dzień Skupienia z Modlitwami do Chrystusa Ukrzyżowanego. Pragnę. (J 19, 28); Zapraszamy na modlitwę wspólnoty i grupy parafialne a także rodziny z poszczególnych rejonów naszej parafii, grafik jest a tablicy ogłoszeń. Spowiedź Święta od godz. 16:30 a o godz. 18:00 Msza Św. na placu pod Krzyżem, następnie będzie Droga Krzyżowa.
 • Sobota: Dokonało się. (J 19, 30); Msza Św. na cmentarzu o godz. 18:00, poprzedzona różańcem za zmarłych o godz. 17:30.
 • W najbliższą niedzielę (10 września) beatyfikacja Rodziny Ulmów w Markowej a w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Św. będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. Będziemy gościć w naszej parafii Ks. Prałata Profesora dra hab. Antoniego Żurka, profesora UPJPII i długoletniego wychowawcę w naszym Seminarium Duchownym.
 • Suma Odpustowa o godz. 11:00 i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Prosimy aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie baldachimu, feretronów i sztandarów. Bardzo serdecznie zapraszamy całą wspólnotę parafialną a także waszych bliskich, krewnych i znajomych.
 • Możemy w tym dniu zyskać odpust zupełny - należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbyć się przywiązania do grzechu.
 • W niedzielne popołudnie w ramach „Krzyskich podwieczorków historycznych” zapraszamy, o godz. 16.00, do kawiarenki – „Piwniczki Krzyskiej” na projekcję filmu: „Ulmowie - błogosławiona rodzina”.
 • W najbliższy piątek, (8 września), przypada Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. Z racji Uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • W dniach od 8 do 15 września w Parafii Katedralnej Uroczystości Odpustowe i Tydzień Maryjny. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w piątek o godz. 12:00, będę ją sprawował w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz koncert „Jezus w Centrum” o godz. 19:30 na Placu Katedralnym. Zapraszamy również na procesję maryjną ulicami Starówki w czwartek 15 września po Mszy Św. o godz. 18:00.
 • Zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w zakrystii do końca września.
 • Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych grup i wspólnot parafialnych, w których można pogłębiać swoją formację duchową i pomagać innym.
 • Zapraszamy do „Piwniczki Krzyskiej”. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
 • Kończymy wakacje więc kancelaria parafialna będzie czynna tak jak zwykle od poniedziałku do piątku po nabożeństwach rano i wieczorem oraz od godz. 16:00 do 17:00, oprócz pierwszych piątków.
 • Bardzo dziękujemy osobom za prace pielęgnacyjne na kalwarii, wykoszenie trawy i za naprawienie oświetlenie. Bóg zapłać.
 • W najbliższą sobotę zapraszamy o godz. 9:00, wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu i sprzątaniu naszego kościoła na uroczystość odpustową.
 • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, za ofiary do puszek na leczenie Marcina, dziękujemy za ofiary w kopertach, wpłaty na konto a także za dzisiejsze ofiary przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać. Bardzo prosimy członków Rady Parafialnej o przeliczenie złożonych ofiar.
 • Obchodzącym imieniny, urodziny życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu - Szczęść Boże.

 

† W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Józefa KOŁPĘ, lat 74 oraz Ś.P. + Pelagię Zelek, lat 92. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i solidarności a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…


Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM