REKRUTACJA DO STUDIUM ORGANISTOWSKIEGO ROZPOCZĘTA – 2024.

czwartek, 18-04-2024


Zapraszamy w swoje progi wszystkich kochających piękną liturgię i muzykę organową. Poprzez swoją działalność dydaktyczno-artystyczną Studium stawia sobie za cel przygotowanie odpowiednio wykwalifikowanych kadr do podjęcia w przyszłości posługi ORGANISTY i KANTORA.

Absolwent Studium otrzymuje dyplom, który jest niezbędnym warunkiem podjęcia funkcji organisty w parafii (dotyczy organisty) i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia (dotyczy kantora). Zajęcia w Studium (dotyczy organisty) odbywają się na dwóch „poziomach”: podstawowym (I stopień) i podyplomowym (II stopień). Poziom podstawowy trwa 4 lata, dla zaczynających od „0” jest dodatkowo rok propedeutyczny.

Wykłady odbywają się w soboty (od października do czerwca) wraz z lekcjami gry na fortepianie i organach. Poziom podyplomowy trwa dwa lata. Wykłady odbywają się w czwartki w godzinach popołudniowych (od października do czerwca) razem z lekcjami gry na organach. Zajęcia w Studium w specjalności kantor trwają przez dwa lata i są realizowane w soboty.

Od kandydata ubiegającego się o przyjęcie do Studium wymaga się następujące dokumenty: podanie, życiorys, ostatnie świadectwo szkoły ogólnokształcącej, świadectwo wykształcenia muzycznego (jeśli takie posiada), opinia proboszcza o kandydacie, dwie fotografie oraz dyplom Studium Organistowskiego lub innej placówki o tym samym charakterze (dla kandydatów na Podyplomowe Studium Organistowskie).

Egzamin wstępny odbędzie się 21 września 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 w Studium Organistowskim w Tarnowie. Dokumenty należy dostarczyć do Wydziału Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu do 30 czerwca 2024 r. Dodatkowy termin: do 15 września 2024 r. (w miarę wolnych miejsc).

W razie pytań proszę dzwonić (tel: 606 332 134).

Ks. dr Grzegorz Piekarz

dyr. DSO w Tarnowie_

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM