7. NIEDZIELA WIELKANOCNA, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, (17.05.2026).

sobota 16.05.2026

  • W dniu dzisiejszym Uroczysta Suma Odpustowa w Sanktuarium MB Fatimskiej o godz. 11:00, natomiast w naszej parafii o godz. 10:30 Rocznica Pierwszej Komunii Św. a o godz. 18:00, uroczystość przyjęcia dwóch nowych braci do Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła Wielkiego, zapraszamy mężczyzn zainteresowanych działalnością Zakonu Rycerzy.
  • W poniedziałek wspomnienie Św. Stanisława Papczyńskiego, urodził się w Podegrodziu koło Starego Sącza. Był jedną z najwybitniejszych postaci XVII wieku w Polsce: nazywany prorokiem Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, ojcem ubogich i orędownikiem zmarłych. Jest założycielem Zgromadzenia Księży Marianów – pierwszego męskiego zakonu założonego przez Polaka na ziemiach polskich. Był pisarzem, teologiem, patriotą, mówcą, propagatorem sprawiedliwości społecznej oraz duchowości świeckich w Kościele. Św. Stanisław wniósł swój wkład w formowanie m. in. króla Jana III Sobieskiego oraz nuncjusza apostolskiego Pignatellego, późniejszego Papieża Innocentego XII.
  • W najbliższą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Dzień Modlitw za prześladowany Kościół w Chinach.
  • W czwartek Jubileusz Profesji we Franciszkańskim Zakonie Świeckich na Mszy Świętej o godz. 18:00, serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane działalnością formacyjną zakonu.
  • W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy do kawiarenki na Spotkanie Biblijne – „Spotkanie ze Słowem Bożym”, czekamy na wszystkie osoby, które pragną spotkać się z Chrystusem obecnym w Słowie Bożym.
  • W sobotę spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza: o godz. 9.00, Lektorów a o godz. 10.00 Ministrantów i Aspirantów, szczególnie z klas 3.
  • W sobotę zapraszamy o godz. 17:00, na Nabożeństwo Pasyjne „Tajemnica szczęścia”, modlitwa wg objawień Św. Brigidy.
  • Bardzo dziękujemy Ks. Mateuszowi za przygotowanie dzieci do przyjęcia sakramentów Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej, dziękujemy za przygotowanie liturgii, dziękujemy Panu Organiście, S. Świeradzie i Rodzicom a także za udział w „białym tygodniu”. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym za dar ołtarza, ofiara została przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z renowacją i konserwacją obrazu „ECCE HOMO” a także złożoną ofiarę na dzieci z krajów misyjnych. Bóg zapłać.
  • Nabożeństwa majowe są codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych potrzebach, prosząc za naszą Ojczyznę, o pokój w naszych sercach, rodzinach i na świecie. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w gronie rodzinnym i sąsiedzkim w naszych domach.
  • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało będziemy przeżywać w czwartek 4 czerwca. W tym roku procesja przejdzie ulicą: Krzyską i zakończy się przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I Ołtarza przy ul. Krzyskiej i Gruszkowej (Przedszkole), Parafian z Rejonu IV, (ul. Jaracza, ul. Krzyska od ul. Jaracza z ul. Studnickiego, ul. Morelowa).

II Ołtarza przy ul. Krzyskiej i Szklanej, Parafian z Rejonu V, (ul. Ćwiklińskiej, ul. Krzyska od numeru 81 i ul. Woszczerowicza).

III Ołtarza przy Cmentarzy obok Kurchanu, Parafian z Rejonu VII, (ul. Fałata, ul. Siemiradzkiego, ul. Michałowskiego).

IV Ołtarza przy Klasztorze Sióstr Karmelitanek, Parafian z Rejonu XXV, (ul. Nowodąbrowska od Shell w stronę ul. Komunalnej z przyległymi do ul. Cybulskiego i ul. Chełmońskiego od początku do nr 11).

  • Trwa nawiedzenie obrazu Chrystusa Ukrzyżowanego, bardzo dziękujemy Rodzinom i Parafianom z Rejonu 16 które przyjmują obraz. ( Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szuszkiewicza ul. Nowodąbrowska od nr 162, ul. Drobieckiego, ul. Danuty Szaflarskiej). Niech to będzie wyjątkowy czas wspólnej, gorliwej, rodzinnej modlitwy i refleksji. Czas modlitwy za siebie nawzajem, za nasze rodziny, za naszą rodzinę parafialną i cały Kościół.
  • Zapraszamy (dzieci, młodzież, dorosłych) na naszą Parafialną Pielgrzymkę Rowerową (ok. 60 km.) do Wał Rudy i Zabawy, po hasłem „Śladami Bł. Karoliny”, w sobotę 13 czerwca. Zapisy w zakrystii.
  • Zapraszamy na wyjazd pielgrzymkowy na Litwę, Mazury i Warmię, w dniach od 29 czerwca do 04 lipca.
  • Zapraszamy do Kawiarenki „Piwniczki Krzyskiej”. Zachęcamy do wypożyczania wartościowych książek. Dziękujemy osobom, które pieką ciasta i troszczą się o funkcjonowanie kawiarenki. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, dziękujemy za ofiary w kopertach: dziękujemy małżonkom, którzy pragną pozostać anonimowy za ofiarę w kopercie na remont wieży kościoła oraz ofiarę w kopercie na pokrycie kosztów malowania dachu domu katechetycznego, kolejnym, także anonimowym małżonkom. Dziękujemy parafianom z Rejonu 15 za ofiarę na pokrycie kosztów renowacji obrazu „ECCE HOMO”, Msza Święta za tych Parafian będzie w najbliższą niedzielę (24.05.) o godz. 9:00, dziękujemy za wpłaty na konto i za dzisiejsze ofiary. Bóg zapłać.
  • Dziękujemy Panom Markowi i Andrzejowi za prace ziemne na placu za kalwarią, bardzo prosimy o nie przywożenie ziemi i gruzu, istnieje jednak możliwość przyjęcia ziemi przy plebanii.
  • Obchodzącym imieniny, urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów. Wszystkim życzymy pokoju serca, miłej i błogosławionej niedzieli a także wielu łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu - Szczęść Boże.

† W minionym tygodniu z naszej Rodziny Parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności: Ś.P. + Monikę OCHMAN, lat 48. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i braterskiej solidarności a Jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…


Poprzednie ogłoszenia

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM